YHTEYSTIEDOT

Tältä sivulta löydät lippukuntamme vastuuhenkilöiden ja eri pesteihin nimettyjen yhteystiedot. Laskuja ja maksamista koskevat tiedot löydät sivulta Maksut.

JOHTOKOLMIKKO

Lippukuntaa johtaa lippukunnanjohtaja yhdessä pestinjohtajan ja ohjelmajohtajan kanssa. Heitä kutsutaan yhteisesti johtokolmikoksi.

Lippukunnanjohtaja
Karolina Grönberg |  040 091 6020 | karolina.gronberg(ät)partio.fi

Pestijohtaja
Stina Puolakanaho | 050 3539 835 | stina.puolakanaho(ät)partio.fi

Ohjelmajohtaja
Alina Vermola | 040 4409099 | alina.vermola1(ät)gmail.com

IKÄKAUSIVASTAAVAT

Ikäkausivastaava ohjaa ja tukee kyseisen ikäkauden venekuntien johtajien toimintaa. Pääpaino tehtävässä on yhteistyön, kommunikoinnin ja hyvien käytäntöjen sekä ideoiden jakaminen ja ylläpitäminen kyseisen ikäkauden johtajien kesken ja muuhun lippukuntaan päin.

Sudenpennut (7-10-vuotiaat)
Sofi Haataja | sofi.haataja(ät)gmail.com

Seikkailijat (10-12 -vuotiaat)
Katriina Tomberg | katriina.tomberg(ät)gmail.com

Tarpojat (12-15-vuotiaat)
Anna Heino | anna.j.heino(ät)gmail.com

Samoajat (15-18 -vuotiaat)
Maija Järnfors ja Maija Kurki | maija.jrnfors(ät)gmail.com & mapakurki(ät)gmail.com

Vaeltajat (18-22 -vuotiaat)

Aikuiset (+22 -vuotiaat)
Annina Kainu | annina.kainu(ät)partio.fi  & Kirsi Honkasalo | kirsi.honkasalo(ät)partio.fi

HALLITUS

Puheenjohtaja
Heini Parkkunen

Muut jäsenet
Jenni Ihaksinen
Netta Forsell
Karolina Grönberg
Kaisa Pyöräniemi
Viivi Vilkki
Vilja Parkkunen
Rosita Heikola
Stina Puolakanaho
Lotta Lehtonen
Alina Vermola
Emmi Aarnio

MUUT YHTEYSTIEDOT

Viestintävastaava
Vilja Parkkunen | vilja.parkkunen(ät)gmail.com

Nettisivuvastaava
Saana Kääriäinen | saana.kaariainen(ät)gmail.com

Vatupassin päätoimittaja
Maria Mäkinen | mariakmakinen(ät)gmail.com

Jäsenrekisterinhoitaja
Pauliina Tomberg | pauliinatomberg(ät)gmail.com

Taloudenhoitaja
Kaisa Pyöräniemi | taloudenhoitaja.nuotiotytot(ät)gmail.com

Varainhankintavastaava
Emmi Aarnio | emmi.aarnio00(ät)gmail.com

Aluksen päälliköt
Emmi Aarnio | emmi.aarnio00(ät)gmail.com
Viivi Vilkki |
Lotta Lehtonen |